29 kwietnia 2010

Czym się różni przeglądarka od wyszukiwarki?

przegladarki-wyszukiwarkiDlaczego osoby nie będące fachowcami często mylą te dwa pojęcia? Jakie są różnice pomiędzy przeglądarką a wyszukiwarką? Czy można używać zamiennie tych nazw? Jakie mamy dostępne na rynku wyszukiwarki i przeglądarki internetowe?

Przeglądarka internetowa to program komputerowy, który umożliwia nam oglądanie zawartości Internetu czyli przeglądanie stron www, czytanie dokumentów, odtwarzanie multimediów. Na rynku jest bardzo dużo przeglądarek internetowych. Do najpopularniejszych należą:
a) Mozilla Firefox
b) Internet Explorer
c) Opera
d) Chrome
e) Safari

Wyszukiwarka internetowa to, najprościej mówiąc, strona internetowa, której zadaniem jest ułatwienie użytkownikom znalezienie informacji w sieci. Strony te korzystają z kilku najpopularniejszych programów – silników wyszukujących informacje w Internecie.
Do najpopularniejszych silników należą:
a) Google
b) MSN
c) NetSprint
d) Yahoo

Na polskich portalach typu Onet, Wirtualna Polska, Interia również znajdziemy wyszukiwarki. Jednak te wyszukiwarki nie są autorskimi programami przeszukującymi sieć. Rodzime portale korzystają z wymienionych wyżej silników wyszukujących. I tak: Onet oraz Interia korzystają z Google natomiast Wirtualna Polska używa silnika NetSprint.

Tak więc jak widzicie różnice pomiędzy przeglądarką a wyszukiwarką są ogromne. Przeglądarka to program do oglądania zawartości w Internecie a wyszukiwarka to strona www, która ułatwia znalezienie informacji w sieci. Są to 2 zupełnie różne pojęcia dlatego nie powinno się ich mylić.

Już wkrótce wytłumaczę, która przeglądarka internetowa jest najlepsza i dlaczego oraz jak wyszukiwarki internetowe znajdują interesujące nas strony www.

Komentarze

Komentarze do “Czym się różni przeglądarka od wyszukiwarki?”

SRUMAN napisał:

ładnie i nawet ładnie, bo ładnie

Ella napisał:

Bardzo prosto i zrozumiale wyjaśnione dwa pojęcia :) )

Sarius napisał:

Bardo przydatna praca. Jasno objaśniona. Dzięki! Myślę że się już nie pomylę na kartkówce ;) )

Pozdrawiam

pozmaj napisał:

Dobrze . Dostała 5 . !

Kamila napisał:

Dziękuję, bardzo mi sie przydał ten artykuł!

Pozdrowienia dla Poli! xD

Laissa napisał:

co za pan od info powiedzial zzebym zobaczyla co to przegladarka i wyszukiwarka a chodze do 1 gimby.

Odpowiedz